Kullanım Koşulları

Bu sayfada https://sourmate.org adresinden erişilebilen Sourmate'in ("site" olarak da anılacaktır) kullanım koşulları belirtilmektedir. Site ziyaretçileri ve üyelerinin kullanım koşullarını ve gizlilik ilkelerini kabul ettikleri sayılmaktadır. Kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini kabul etmeyen kişilerin siteyi kullanmaması gerekmektedir.

Üye tanımı

Sourmate hesabı olan kişiler "üye" olarak tanımlanmaktadır.

Üyenin sorumlulukları

Bütün Sourmate üyelerinin yerine getirmesi beklenen sorumluluklar:

  • Yazar statüsünde bir Ekşi Sözlük hesabına sahip olmak ve 18 yaşından büyük olmak
  • TCK'ya göre suç unsuru oluşturan davranışlarda bulunmamak
  • Diğer üyeleri taciz etmemek
  • Kimlik sahteciliği yapmamak, hesap ve profil bilgilerini gerçeği yansıtacak şekilde doldurmak
  • Hesap şifresinin güvenliğini sağlamak ve Sourmate hesabını üçüncü kişilerle paylaşmamak

Üyeliğin askıya alınması/sonlandırılması ve siteye erişimin engellenmesi

Yukarıda bahsi geçen sorumluluklarını yerine getirmeyen üyelerin Sourmate hizmetlerine erişimi geçici veya kalıcı olarak engellenebilir, hesapları geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir. Bir hesabın kapatılması durumunda hesap diğer kullanıcılardan gizlenir.

Üyenin site işlemleri sırasında aktif bir yazarlığının olmadığının ortaya çıkması durumunda Sourmate hesabı otomatik olarak askıya alınır. İlgili Ekşi Sözlük hesabının tekrar yazarlık statüsünü kazanması durumunda üye hesabına tekrar giriş yapabilir hale gelir. Yazarlık statüsünü geri kazanmış bir üyenin Sourmate hesabı tekrar giriş yapılana kadar askıya alınmış ve gizli olarak durur.

Üye, siteye sunduğu bilgi ve içerikleri sildirebilir. Herhangi bir sebeple hesabı kullanıma kapatılan veya bilgileri silinen üyelerin tekrar hesap alması mümkün değildir. Bu sebeple, üyenin bunun yerine hesabını hesap ayarlarından istediği sürece görünmez kılması tavsiye edilir. Görünmez yapılan hesaplar diğer kullanıcılar tarafından bulunamaz, sistemde hiç var olmamış gibi görünürler.

Ziyaretçi ve üyeler site içeriğini izinsiz olarak arşivleyemez ve kullanamaz. Sitenin kötü amaçla kullanılması, siteye zarar veren davranışlarda bulunulması, siteye saldırılması gibi durumlarda ziyaretçinin siteye erişimi geçici veya kalıcı olarak engellenebilir, üyenin hesabı geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir.

Üyelik işlemleri sitenin Ekşi Sözlük'e bağlanabilmesine de bağlıdır. Ekşi Sözlük'e genel veya özel olarak erişilememesi durumunda Sourmate yaşanacak aksaklıklardan sorumlu değildir.

Kullanıcı içerikleri

Üyeler siteye fotoğraf, yazı, başka sitelere bağlantılar gibi içerikler yükleyebilmektedir. Bu içerikler hiçbir ön denetimden geçmeden diğer kullanıcılara sunulmaktadır, bu sebeple Sourmate doğabilecek sorunlardan sorumlu değildir. Bir üyenin içeriklerini şikayet etmek için ilgili üyeyi profilinde bulunan şikayet etme özelliğini kullanarak şikayet edebilirsiniz.

Gizlilik

Gizlilik ilkesi burada açıklanmaktadır.

Değişiklikler

Kullanım koşulları zamanla değişikliğe uğrayabilir. Zaruri görülecek durumlarda üyeler kullanım koşullarının değişeceği konusunda önceden bilgilendirilebilir, fakat bu sayfayı ve değişiklikleri takip etmek kullanıcıların sorumluluğundadır. Siteyi kullanarak gelecekte yapılabilecek değişiklikleri de kabul ettiğiniz sayılmaktadır.

İletişim: cehennemdengelentantuni·._.·(at)·._.·gmail.com

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için bu sitede Gizlilik İlkesi doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır.